iPhone'da görüşme ve gelen arama kaydedici program nasıl yüklenir?
26 December
1

iPhone'da görüşme ve gelen arama kaydedici program nasıl yüklenir?

Yazan: PhoneProof Okunma: 18734

iPhone görüşme kaydedici uygulama nasıl yüklenir? iPhone'da gelen aramayı kaydetme nasıl yapılır? iPhone için en iyi ses ve arama kaydedici uygulamalar hangileridir? iPhone'da telefon görüşmesi kaydetme yapılabilir mi?

iPhone kullanıcılarının zaman zaman kafasını kurcalayan ve bunlara benzer  iphone ses kaydedici, iphone arama kaydedici, iphone arama kaydetme programı, iphone arama kaydedici uygulama, iphone gelen arama ses kaydı gibi merak edilen ve internette sıkça araştırılan tüm bu konular yazımızın devamında...

Her şey Apple'ı evinin garajında kurarak bugünlere kadar getirmeyi başaran Steve Jobs'un 29 Haziran 2007 tarihinde ilk iPhone'u bizlerle tanıştırması ile başladı.

O gün telefon çizgisinin çok daha ötesinde devrim niteliğinde bir cihazı dünyaya tanıtmıştı Steve Jobs. Adı iPhone'du. Belki o bile o anda sahnede tanıtmak üzere elinde tuttuğu iPhone'nun Apple'ı günün birinde dünyanın en değerli şirketi yapacağını bilmiyordu.

Aradan geçen 4 yıl sonrasında takvimler 5 Ekim 2011'i gösterirken kendisi aramızdan ayrıldı ayrılmasına ama iPhone daha da güçlenerek yoluna devam etti.


iphone görüşme arama kaydetme


iPhone'un bu kadar popüler olmasını sağlayan en önemli özelliği kullanıcı deneyimi dersek sanırız yanlış söylemiş olmayız.

Peki ne demek bu kullanıcı deneyimi? iPhone'un rakiplerine fark atan tarafı sadece iPhone'larda ve Apple'ın geliştirmiş olduğu telefon donanımlarında çalışacak şekilde kendi mühendisleri tarafından geliştirilmiş yazılımı... iPhone'a özel olarak geliştirilen bu yazılım da haliyle iPhone'ları daha stabil ve kullanışlı kılıyor. Dolayısıyla günümüzde iPhone'un en çok tercih edilen ve en popüler telefon olmasını sağlayan en belirleyici nokta bu olmuştur.

Gelgelelim iPhone yazılım tarafında her ne kadar akıcı, stabil ve kullanışlı olsa da bunun alt yapısını oluşturan en önemli etkenlerden biri haleflerine göre kapalı kaynak bir yazılım olmasıdır.

Yani Apple'ın izin verdiği ölçüde iPhone uygulaması geliştirebilir ya da oyun yazabilirsiniz.

Bu da demek oluyor ki diğer platformlarda olduğu gibi telefonun tüm yeteneklerini bir uygulama yazarak kullanabilmek sadece bir hayal ürünü.

Dememiz o ki her önüne gelen bir uygulama çıkarıp Apple'ın dışarıdan müdahaleye izin vermediği bazı özellikler olan Bluetooth gibi gelen aramayı kaydetme gibi bölümlere müdahale edemiyor.

Tabi her ne kadar Apple izin vermese de bazı farklı yöntemlerle Apple'ın bu ve benzeri yasaklarını aşmak mümkün olabiliyor.


iphone ses kaydedici program


iPhone gelen arama ses kaydı nasıl yapılır?

Gelelim iPhone'larda gelen arama ses kaydı nasıl yapılır konusuna...

Öncelikle şunu belirtelim ki iPhone'nun fabrika ayarlarında yüklü olarak gelen kendi ses kaydedici uygulaması görüşme kaydedici olarak kullanılamıyor.

Telefon görüşmesi esnasında ses kaydedici devre dışı kalıyor ve ne yazık ki arama kaydetme hayaliniz de böylelikle suya düşmüş oluyor.

Diğer yandan Appstore üzerinden herhangi bir uygulama yükleyip akabinde iPhone üzerinden bir görüşme yaptığınızda da direkt olarak yüklenen uygulamanın ses kaydedici özelliği ne yazık ki kullanılamıyor.

Maalesef Appstore üzerinde benzer bir çok yanıltıcı uygulama mevcut. Apple her ne kadar bunları tespit edip temizlemeye çalışsa da yenileri gelmeye devam ediyor.

Fakat iPhone'nun ses kaydedici özelliğini kullanmadan görüşme kaydetmek mümkün.

Bizim önerimiz görüşme esnasında görüşme arayüzünden hoparlörü açarak harici bir ses kaydedici cihaz veya farklı bir iPhone'nun ses kaydedici uygulamasını kullanabilir ve yapılan görüşmeyi kaydedebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise bir yakınınızda bulunan arama kaydedici uygulaması yüklü herhangi bir Android telefon ile formalite bir görüşme başlattıktan sonra yine telefonun görüşme arayüzünden konferans arama özelliği aktif edildikten sonra aramayı kaydetmek istediğiniz esas kişinin telefonunu arayabilir ve böylelikle daha sağlıklı bir şekilde görüşme kaydedebilirsiniz.

Üçüncü bir alternatif yöntem ise Appstore üzerinde bulunan TapeACall isimli bir uygulama.


iphone görüşme kaydedici


TapeACall uygulaması, iPhone'unuzun gelen ve giden telefon görüşmelerini kaydetmenizi sağlıyor.

Bunu nasıl yapıyor diye soracak olursa aslında bizim daha önce bahsini ettiğimiz ilk iki yönteme oldukça benziyor.

iPhone ile bir görüşme yaparken aramayı kaydetmek istediğinizde, TapeACall'ı açarak kayıt düğmesine basmak yeterli oluyor. Bu işlem aramanızı beklemeye alıyor ve TapeACall kendi sunucularına bağlanarak arka planda çalışan bir kayıt hattı çevriliyor.

Yani işin özü, siz, diğer kişi ve TapeACall kayıt hattı arasında 3 yönlü bir arama trafiği oluşmuş oluyor ve nihayetinde iPhone konuşma kaydetme işlemini gerçekleştiriyor.

Giden bir çağrıyı kaydetmek için de yine TapeACall uygulamasını açarak kayıt düğmesine basmak gerekiyor.

TapeACall arka planda kayıt hattını çevirecek ve aradığınız kişi telefona cevap verdiği anda ses kaydı da başlamış olacaktır.


iphone ses kaydetme


Uygulama ayrıca bir yıllık sınırsız kayıt avantajı da sunuyor.

Yorumlar
Yorum yaz
Benzer Yazılar